Chicha Blog o Ameryce Łacińskiej i Karaibach logo

Chicha Blog – o Ameryce Łacińskiej. Zapraszamy!

Założyliśmy blog o Ameryce Łacińskiej i Karaibach bo… nas pasjonuje! Skończyliśmy latynoamerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, ale nasze zamiłowanie do regionu pozostało. Chcielibyśmy dzielić się z Wami naszą wiedzą z zakresu polityki, społeczeństwa, historii i kultury. Znajdziecie tutaj także relacje z podróży po Ameryce Łacińskiej.

Dlaczego chicha? Choć to zjawisko typowo andyjskie, kojarzy nam się z tym, co charakterystyczne dla całej Ameryki Łacińskiej – żywymi kolorami, niespotykanymi gdzie indziej zjawiskami i wszystkim, co tak bardzo przyciąga do tej części świata. Taką właśnie Amerykę będziemy chcieli Wam przedstawić.

Ale “chicha”, czyli właściwie co?

Chicha (rz. r.ż., czyt. [czicza])

1. napój alkoholowy wytwarzany najczęściej ze sfermentowanej kukurydzy, typowy dla obszaru andyjskiego, wykorzystywana w celach religijnych od czasów inkaskich.

2. rodzaj estetyki właściwy dla dużych miast peruwiańskich. Charakteryzuje się żywymi, kontrastującymi kolorami i chaotycznością. Termin związany z przykuwającymi uwagę plakatami reklamującymi koncerty popularnej muzyki chicha, rozpowszechniony wraz z napływem do miast ludności z wiejskich obszarów andyjskich.

3. tu: projekt grupy pasjonatówabsolwentów latynoamerykanistyki, którzy po ukończeniu studiów chcą dalej popularyzować wiedzę o Ameryce Łacińskiej. Już poza kołem naukowym, lecz nadal rzetelnie, ale też z większym luzem, o kulturze i bieżących wydarzeniach, o podróżach, o Ameryce Łacińskiej w Polsce i przede wszystkim – o tym, że ten region to znacznie więcej niż rum, samba, macho i voodoo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.